MHP’den Alevi Kürt Açılımı

MHP’den Alevi Kürt Açılımı

Kürt aşiretleri ve Alevi-Bektaşi derneklerinin temsilcilerini ağarlayan genel merkezde, Kürtlerin MHP’ye ilgi göstermesinde Hükümetin Suriye Politikasının etkisi olduğu belirtildi. Kamuoyu anketlerinde tırmanışa geçen MHP milletvekili genel seçim öncesinde Kürt ve Alevi kesimine yönelik açılam yapıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili listelerini hazırlamak için genel merkezde yoğun bir çalışma temposuna girdiği ve MHP koridorlarında ilginç misafirler ağırladığı gelen haberler arasında yer alıyor Daha önce Güneydoğuda, korucu temsilcileri üzerinden Kürt kesimine ulaşmayı hedefleyen MHP bu kez aşiret liderleriyle temas kurduğu belirtildi. Şimdi hiç alışık olmadığımız bir tablo görüyoruz. Kürt Aşiretleri’nin temsilcileri gelip gidiyor. Bunda özellikle Hükümetin Suriye Politikasının etkili olduğu gelen haberler arasında bulunmaktadır.

Ayrıca Hükümet ile PKK arasında çözüm anlaşmasının lideri ortaya çıkacak olası sonuçlarından endişe eden Kürt Aşiretleri, MHP’ye ilgi göstermeye başladı. Ulusalcı hassasiyetleri bulunan, hükümetten umduğunu bulamayan ve çeşitli politikalardan rahatsız olan  Alevi-Bektaşi derneklerinin temsilcileri MHP ile temasa geçerek endişelerini dile getirmektedirler. MHP Alevi-Bektaşi Derneklerinin temsilcileri ile görüştüklerini doğrularken, Hükümetin açılım diyerek yıllardır bu kesimleri oyaladığını, oy almak için bu derneklerde hükümetten karşılık alamadıklarını açıkladılar. Hükümet bu kesimleri yıllarca oy uğruna oyaladıklarını belirterek, buna karşılık bir adım ilerleme olmadığını belirterek, Ülkede bölünmeye ve çatışmaya yol açmayacak bir yaklaşımla Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu kesimlere kapılarını açması ayrıca ilgi uyandırmaya başladığı gelen haberler arasında yer almaktadır.

bosluk

Adana Milletvekili Adayları

Adana Milletvekili Adayları

2015 Milletvekili Seçimleri Adana Seçim Anketine katılabilir, Adana Milletvekili Adaylarını destekleyebilir ve Adana Seçim Sonuçlarını takip edebilirsiniz.

1 Mart 2015
bosluk

Adana Belediye Başkan Adayları

Adana Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Adana seçim haberlerini takip edebilir ve Adana Seçim Anketine katılabilirsiniz.

13 Ocak 2014
bosluk

Karaisalı Belediye Başkan Adayları

Karaisalı Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Karaisalı Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Karaisalı seçim haberlerini takip edebilir ve Karaisalı Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Karataş Belediye Başkan Adayları

Karataş Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Karataş Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Karataş seçim haberlerini takip edebilir ve Karataş Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Kozan Belediye Başkan Adayları

Kozan Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Kozan Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Kozan seçim haberlerini takip edebilir ve Kozan Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Pozantı Belediye Başkan Adayları

Pozantı Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Pozantı Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Pozantı seçim haberlerini takip edebilir ve Pozantı Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Saimbeyli Belediye Başkan Adayları

Saimbeyli Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Saimbeyli Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Saimbeyli seçim haberlerini takip edebilir ve Saimbeyli Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Tufanbeyli Belediye Başkan Adayları

Tufanbeyli Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Tufanbeyli Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Tufanbeyli seçim haberlerini takip edebilir ve Tufanbeyli Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk

Yumurtalık Belediye Başkan Adayları

Yumurtalık Belediye Başkan Adayları

2014 Yerel Seçimleri Adana Yumurtalık Belediye Başkan Adaylarını görebilir, Yumurtalık seçim haberlerini takip edebilir ve Yumurtalık Seçim Anketine katılabilirsiniz.

16 Ekim 2013
bosluk
  • Sayfa 1 / 2
  • 1
  • 2
  • >


   Genel Başkanlar
Adalet ve Kalkınma Partisi adayları

Ahmet Davutoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi adayları

Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi adayları

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi

Demokrat Parti adayları

Gültekin Uysal

Demokrat Parti

Demokratik Sol Parti adayları

Masum Türker

Demokratik Sol Parti

Saadet Partisi adayları

Mustafa Kamalak

Saadet Partisi

Büyük Birlik Partisi adayları

Mustafa Destici

Büyük Birlik Partisi

Bağımsız Türkiye Partisi adayları

Haydar Baş

Bağımsız Türkiye Partisi

İşçi Partisi adayları

Doğu Perinçek

İşçi Partisi

Türkiye Komünist Partisi adayları

Erkan Baş

Türkiye Komünist Partisi

Emek Partisi adayları

Selma Gürkan

Emek Partisi

Millet Partisi adayları

Aykut Edibali

Millet Partisi

Halkın Yükselişi Partisi adayları

Ragıp Önder Günay

Halkın Yükselişi Partisi

Liberal Demokrat Parti adayları

Cem Toker

Liberal Demokrat Parti

Barış ve Demokrasi Partisi adayları

Selahattin Demirtaş

Barış ve Demokrasi Partisi

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti adayları

Ahmet Zeki Arslan

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti